5 důvodů, proč si pořídit kameru do auta

Jste často na cestách, ke kterým používáte svůj osobní automobil? Nebo máte auto určené pro běžné rodinné jízdy? V obou případech se může jako ideální doplněk jevit kamera do auta. Uvažujete nad ní? Pokud ano, podívejte se společně s námi na 5 důvodů, proč si ji pořídit a proč vás nezklame.

Ideální možnost, jak získat důkazy

Dopravní nehoda se může stát každému. Horší ale může být dokazování, kdo za to může a kdo nikoliv. Pokud máte ve voze kameru, máte v ruce i celkem dobrý důkaz o tom, kdo nehodu způsobil a jak. Pokud se podíváme na recenze kamer do auta, je třeba říci, že dnes už nejsou výjimkou ani modely, které mají skutečně dokonalé parametry s ohledem na kvalitu a rozlišení obrazu. Díky tomu lze snadno zaznamenat třeba i SPZ, pokud šlo o nehodu, od které někdo ujel.

Dobrá ochrana proti vandalům

Druhým důvodem pro pořízení kamery do auta je také to, že mohou pomoci v boji proti vandalům. Nezapomínejme na to, že kamera může natáčet nejenom ve chvíli, kdy se rozjedete. Ty moderní mohou mít zabudovány čidla pohybu. Ty se následně spustí ve chvíli, kdy ve svém zorném poli zachytí jakýkoliv pohyb. Pokud by daná aktivita byla spojena především s vandalismem, máte jistotu toho, že kamera pomůže zachytit viníky, které může podle jejich podobizen snadněji vypátrat policie. Jak ukazuje web SmartMag.cz, problémem není koupit kameru i s kvalitním nočním viděním, která bude moci monitorovat aktivitu kolem vašeho vozu po celý den i po celou noc.

Ceny stále klesají

Opomíjet nesmíme ani klesající ceny. S ohledem na to, jak nám mohou být i v běžném životě prospěšné jsou právě nízké ceny třetím důvodem, proč kameru do automobilu pořídit. Když se podíváme na ty nejprodávanější kamery do auta, musíme říci, že velmi slušný model dnes lze pořídit i za cenu okolo dvou tisíc korun. Vzhledem k celkové pořizovací ceně auta, nebo vzhledem k ceně dalších automobilových doplňků je to cena, která je více než lákavá. Samozřejmě i takto levné kamery nezklamou svými parametry, kam můžeme zařadit:

  • Kvalitu obrazu
  • Automatické funkce spojené s užíváním
  • Miniaturní vzhled a snadnou instalaci

Automatická funkčnost je samozřejmostí

Dá se říci, že kameru umístíte na požadované místo do vozu a dále se již nemusíte o nic starat. Kvalitní autokamera zajistí, že se vždy sama sepne nejenom, když je kolem vozu pohyb, ale třeba i v případě, kdy nastartujete. Také nezapomínejte na to, že kamera automaticky ukládá záznam a ten starý, již nepoužitý, automaticky přemazává. Navíc může mít i senzor otřesu, díky čemuž v případě nehody vše uloží a vy máte jistotu, že to nejdůležitější nebude přemazáno. Jediné, co je třeba, je zapojení kamery ke zdroji dvanáctivoltovému napětí. A někdy ani to ne, jelikož mnohé modely disponují i kvalitní baterií s velkou kapacitou.

Zachytit lze zajímavé věci

Posledním důvodem pro pořízení kamery je to, že s ní můžete zachytit zajímavé věci. Jistě se vám během vašich cest stalo, že jste viděli něco zajímavého a unikátního, ale neměli jste po ruce nic, čím byste to vyfotili, nebo natočili. Pokud máte kameru do auta, budete mít jistotu, že vše zajímavé budete mít zaznamenáno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Jméno *
Email *
www

+ 73 = 77