Výbrusy válců

Výbrusy válců – Motocentrum Olešná

Už vám motocykl netáhne tak jako dříve? Poznáte to hlavně v kopcích, že už nemá tu sílu. A nespraví to seřízení ani čištění? Pak je správný čas na výbrusy válců. Základními součástmi motorů je píst a válec, které se při provozu neustále pohybují. Ale tím se současně opotřebovávají. Nový válec má dokonalý válcovitý tvar, ale při opotřebení mění svůj tvar až na soudečkovitý. Pístní kroužky začínají být netěsné a motor ztrácí kompresi a tím i výkon. Nerovnost stěny válce lze zjistit při rozmontování i dotykem prstu. Výbrusy válců zajistí opět plný a spolehlivý výkon motoru.

Výbrusy válců provádíme na vlastních zařízeních (po domluvě i na počkání) u těchto značek:

Jawa, Babeta, Pionýr, ČZ, Korádo, PF, Simson, Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Honda, KTM či Husqvarna.

Výbrusy válců musí zajistit určitou drsnost pro olej

U výbrusů válců je nutné dodržet stanovený postup, aby povrch válce splňoval parametry pro určitou drsnost. Je to důležité pro to, aby se na vnitřním povrchu válce udržel olejový film. Výbrusy válců se dokončují tzv. honováním, což je broušení povrchu honovacími kmeny, případné křížovým broušením. Tento proces má za cíl dosáhnout dokonalé jakosti povrchu. Sleduje se nejen parametr drsnosti, ale i hloubka honovací stopy. Drsnost povrchu podle těchto parametrů se měří pomocí speciálních přístrojů.

Výbrusy válců u nás – spolehlivost a kvalita

Nekvalitní výbrusy válců mají za následek některé závady a potíže v provozu motocyklů. Jestliže vám houstne olej, odtavují se písty nebo se motor zadírá, přestože má píst prokazatelně správnou vkládací vůli, může to souviset právě s nesprávně provedeným výbrusem válců. Objednejte si výbrusy válců u nás a budete mít jistotu spolehlivé práce a dokonalého výsledku. Po každém vybroušení válců se motor doplňuje novou pístní sadou, což jsou píst s průměrem podle pořadí výbrusu, pístní kroužky, pístní čep a pojistky pístního čepu. Výbrusy válců vám vrátí radost z dokonalé jízdy.

Výbrusy válců a NIKASIL

Mimo výbrusů válců také zajišťujeme nanášení nového nikasilu a následnou úpravu povrchu na všechny typy motocyklů

Výbrusy válců zahradní techniky

Zabýváme se výbrusy válců i na zahradní techniku – traktůrky, malo-traktory, sekačky, křovinořezy, motorové pily a další!

 

Případné dotazy ohledně výbrusů válců se můžete odkázat na Petra Studeného – tel:723 922 939, e-mail:servis-motocentrum@pel.cz

Upozornění zákazníkům:Výbrus lze provést expresně do 0-7 pracovních dnů(dle skladové dostupnosti pístní sady) za příplatek 35%.Pokud je pístní sada skladem ve většině případech provedeme výbrus v ten samý den.

 Běžná doba výbrusu je do 14 pracovních dnů

Válec k výbrusu nám také můžete zaslat na adresu s Vaším přáním a kontaktem na Vás – Motocentrum, Olešná 39, 39301 Pelhřimov

DSC_0008 DSC_0010 DSC_0019